Nasi trenerzy na prestiżowych szkoleniach w Oxfordzie!

Trenerzy współpracujący z Olszyńska Szkołą Biznesu brali udział w prestiżowych szkoleniach w Oxfordzie. Olsztyńska Szkoła Biznesu realizuje bowiem projekt „Doskonalenie umiejętności kadry trenerów w zakresie użycia nowoczesnych narzędzi ICT w kształceniu” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

Wykładowcy NKJO, lektorzy szkoły językowej „Hello” i eksperci współpracujący z Olsztyńską Szkołą Biznesu podnosili swoje kompetencje w Oxfordzie.

Wykładowcy z NKJO brali udział w szkoleniach w Lake School of English w Oxfordzie. Poznali nowe techniki ICT, wspomagające procesy edukacyjne, poprzez wykorzystanie zintegrowanych platform e-learningowych, VLE (Virtual Learning Environments and Moodle), wykorzystanie tablic interaktywnych, blended learningu, screencastów, podcastów, Web Questów, gier interaktywnych, itp.

W angielskich szkołach i uczelniach obserwowali sposoby angażowania uczniów do pracy przy użyciu narzędzi ICT, organizację pracy na lekcji z wykorzystaniem ICT, jak również sposoby pomiaru efektywności nauczania z zastosowaniem ICT.

Tygodniowe szkolenie odbyło się w ramach projektu „Doskonalenie umiejętności kadry trenerów w zakresie użycia nowoczesnych narzędzi ICT w kształceniu” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Z pewnością przyczyniło się do wzbogacenia kompetencji naszych lektorów i wykładowców.

Na zdjęciu – wykładowcy NKJO wraz z wykładowcami z Oxfordu.

W projekcie bierze udział 15 trenerów specjalizujących się w kształceniu ustawicznym w wielu obszarach wiedzy. Skorzystali na tym trenerzy współpracujący z OSB, wykładowcy z NKJO i Szkoły Językowej „Hello”. Na część szkolenia wyjechali do Lake School of English w Oxfordzie. Jest to olbrzymia inwestycja w naszą kadrę. Udział w projekcie zaowocuje bowiem podniesieniem kwalifikacji dydaktycznych w zakresie użytkowania narzędzi i programów związanych z nowymi technologiami.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i zdobycie nowej wiedzy w zakresie wykorzystania technologii ICT w procesie kształcenia ustawicznego. Zadaniem jest doskonalenie umiejętności kadry trenerów w zakresie użycia nowoczesnych narzędzi ICT w kształceniu. Projekt przygotuje i nauczy uczestników, jak skutecznie integrować do procesu nauczania.

Projekt jest realizowany przez Olsztyńską Szkołę Biznesu w partnerstwie z Lake School of English w Oxfordzie od września do końca grudnia 2008.

Prestiżowa szkoła Lake School of English in Oxford, partner w projekcie, została założony 1978 r. Zajmuje się kształceniem studentów ze wszystkich krajów zainteresowanych nauką języka angielskiego. Nauka w szkole szybko przynosi efekty – trenerzy ze szkoły stosują bowiem praktyczną metodę nauki poprzez częste kontakty z żywym językiem. Działanie jest finansowane ze środków finansowych Wspólnot Europejskich.