Skip links

Będzie druga tura

Z sondażu przedwyborczego, przeprowadzonego przez Instytut Badań i Analiz Grupy Olsztyńska Szkoła Biznesu wynika, że dojdzie do drugiej tury wyborów samorządowych na prezydenta miasta Olsztyna, w II turze o zwycięstwo będzie walczyć Piotr Grzymowicz i Czesław Małkowski.

W drugiej turze większe szanse na zwycięstwo ma urzędujący obecnie prezydent – Piotr Grzymowicz. Poparcie dla obecnego prezydenta, Piotra Grzymowicza, zadeklarowało w pierwszej turze wyborów 39,1 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęli Czesław Małkowski (27,8 proc.) – były prezydent Olsztyna odwołany w wyniku tzw. seksafery w ratuszu, oraz kandydat PO – poseł Janusz Cichoń (14,8 proc.).

Jak wynika z badań, pozostali kandydaci – Marcin Kulasek (SLD), Jerzy Szmit (PiS), Jan Kucharski (Prawica Rzeczpospolitej), Ryszard Prątkowski (Zielony Olsztyn – Młodzi Socjaliści) uzyskali w sondażu poniżej 10 proc.

Instytut Badań i Analiz Grupa Olsztyńska Szkoła Biznesu wykonał badanie w dniach 13-14 listopada, metodą wywiadu telefonicznego na próbie 400 mieszkańców Olsztyna. Błąd szacunkowy badań wynosi 3 proc.

Więcej o sondażu:

  1. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydent_olsztyna_faworytem_sondazu_168852.html
  2. http://www.wprost.pl/ar/217649/Prezydent-Olsztyna-faworytem-wyborow/
  3. http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/warminsko-mazurskie;prezydent;olsztyna;faworytem;sondazu,216,0,710104.html
  4. http://wyborcza.pl/1,91446,8657595,Warminsko_Mazurskie__Prezydent_Olsztyna_faworytem.html
  5. http://www.salon24.pl/news/70363,warminsko-mazurskie-prezydent-olsztyna-faworytem-sondazu
  6. http://www.wnp.pl/wiadomosci-agencyjne/pap/warminsko-mazurskie-prezydent-olsztyna-faworytem-sondazu,k110161.html
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję