Czym jest szkolenie specjalizacyjne II stopnia w zawodzie pracownik socjalny?
Jest to specjalizacja, dzięki której podniesiesz swoje kwalifikacje oraz zgodnie z ustawą awansujesz na wyższe stanowisko.
Zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej, wyższy stopień awansu zawodowego można nadać po spełnieniu warunku odpowiedniego minimalnego poziomu wykształcenia, posiadania specjalizacji w zawodzie pracownika socjalnego oraz stażu pracy w zawodzie pracownika socjalnego.
W przypadku awansu na wyższy stopień zawodowy pracownikowi socjalnemu przysługuje podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego.
Co uzyskasz po tym szkoleniu?
Kwalifikacje, dzięki którym ustawowo awansujesz
Podwyżkę, która wiążę się z awansem
Dyplom akredytowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Zapytaj swojego pracodawcę o
dofinansowanie!
dofinansowanie!
Art. 121 3b Ustawy o pomocy społecznej:
Pracownikowi socjalnemu przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w szkoleniach w zakresie specjalizacji zawodowej w zawodzie pracownika socjalnego, w kwocie nie mniejszej niż 50% kosztów szkolenia.
Pracownikowi socjalnemu przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w szkoleniach w zakresie specjalizacji zawodowej w zawodzie pracownika socjalnego, w kwocie nie mniejszej niż 50% kosztów szkolenia.
Podnieś swoje kwalifikacje z najlepszymi
Podczas 28 letniej historii pomocy, zaufało nam tysiące instytucji centralnych, regionalnych oraz prywatnych firm. Szkoliliśmy pracowników socjalnych w jednostkach pomocy społecznej w całym kraju.
Posiadamy niezbędne uprawnienia
Grupa Olsztyńska Szkoła Biznesu (właściciel portalu emedu.pl) otrzymała zgodę Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie I i II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny.
I stopień – Zgoda nr DPS-VI-51112-6462-159-MJ/13(12).
II stopień – Zgoda nr DPS-VI-51112-1480-37-MJ/13(4).
Akredytowani wykładowcy
Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie; wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat nr 47), przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Olsztynie. Certyfikowany specjalista w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych PARPA. Uzyskał dyplom MPA (Master of Public Affairs – magister problematyki społecznej) na University of Minnesota.
Wykładowca na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi w ramach specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej moduł Publiczne relacje, reklama społeczna i promocja działań w pomocy społecznej – public relations (PR).
Błażej Gawroński
Doktor nauk ekonomicznych, kierownik działu Organizacji i Funduszy Zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. Autorka licznych prac naukowych, publikowanych m.in. w Journal of Health Study and Medicine.
Wykładowczyni na specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia dotyczące zarządzania finansami, systemu zarządzania jakością oraz kontroli zarządczej w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej.
Dr n. ekon. Elżbieta Majchrzak – Kłokocka
Koordynator Centrum Rozwiązywania Problemów Dzieci i Młodzieży MZPiTU w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe: Akademia Coachingu, Ekonomia Społeczna, Profilaktyka i Terapia Uzależnień, Socjoterapia. Trenerka umiejętności społecznych, prowadząca liczne szkolenia m.in. z zakresu superwizji, radzenia sobie ze stresem oraz zarządzania.
Wykładowczyni na specjalizacji I I II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia na specjalizacji organizacja pomocy społecznej w ramach modułów: Mediacje i negocjacje oraz Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Anna Igielska
Założycielka Poradni Zaburzeń Pamięci „Neurony”, psycholożka ze specjalnością z zakresu neuropsychologii. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie (WSHiFM) w zakresie zarządzania potencjałem społecznym. Trenerka z wieloletnim doświadczeniem, prowadziła szkolenia, warsztaty, superwizje dla pracowników m.in. MOPS w Łodzi, OPS-ów w Warszawie, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i wielu innych.
Wykładowczyni na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej oraz Stres i wypalenie zawodowe, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Dagmara Gemechu
Dlaczego warto?
O szkoleniu
Liczba godzin
252 godzin dydaktycznych
Zjazdy
Sobota-niedziela, 2 razy w miesiącu
Miejsce
Olsztyn
Warszawa
Koszt
4500 zł 3800 zł
Tylko 15 zł/h!
Rozbij płatność na raty 0%!
UWAGA!
W chwili obecnej trwają prace nad nowym Rozporządzeniem dotyczącym specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny. Wejdzie ono w życie prawdopodobnie już w październiku tego roku!
Co oznacza nowe rozporządzenie?
- Dłuższy czas trwania szkolenia – 68h dydaktycznych więcej, niż w obecnym programie
- Wyższy koszt specjalizacji
- Długi okres oczekiwania na nowe edycje specjalizacji – każda uczelnia musi wystąpić o nowe pozwolenia na specjalizację
Weź udział w specjalizacji przed nowym Rozporządzeniem!
Program szkolenia
W ramach specjalizacji II stopnia do wyboru jest jedna z następujących specjalizacji:
- Praca socjalna z rodziną z problemami opiekuńczo – wychowawczymi
- Praca socjalna z osobami starszymi
- Praca socjalna z osobami uzależnionymi
Sprawdź nasz system ratalny!
Poznaj opinie naszych kursantów
Uczestniczenie w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Waszej Uczelni jest naprawdę przyjemnością! Poziom wykładów na bardzo wysokim poziomie. Wykładowcy otwarci na studentów, życzliwi, kompetentni. Przekazują swoją ogromną wiedzę w sposób przystępny, nie stroniąc przy okazji od śmiesznych dygresji w celu poprawy atmosfery na wykładzie. Naprawdę jestem baaardzo zadowolona z wyboru tej Uczelni!
Pani Renata, Specjalistka Pracy Socjalnej
Chciałem podwyższyć swoje kwalifikacje, dlatego wybrałem szkolenie specjalizacyjne. Forma super, bez zastrzeżeń. Tematy przekazane bardzo precyzyjnie, a kontakt z wykładowcami był bardzo dobry.
Pan Karol, Kierownik działu
Super, naprawdę nie spodziewałam się, że taka forma prowadzenia wykładów sprawdzi się. Przekaz, komunikacja, sposób prowadzenia zajęć i przekazania wiedzy – bez zarzutu!
Pani Małgorzata, Z-ca Dyrektora
ZERO RYZYKA!
Chcesz zrezygnować ze szkolenia w trakcie jego trwania?
Nie ma sprawy, po prostu daj nam znać. Zero pytań, zero ryzyka. Zapłacisz tylko proporcjonalną cenę za zjazdy w których wziąłeś/wzięłaś udział.
Z przyjaciółmi raźniej i TANIEJ!
Zapisz się na szkolenie wspólnie z co najmniej 3 znajomymi, a każdy z Was otrzyma 200 zł zniżki!