Jest to specjalizacja, dzięki której możliwe jest nabycie uprawnień do kierowania jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej. Zgodnie z art. 122 Ustawy o pomocy społecznej osoby kierujące jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej są zobowiązane posiadać specjalizację z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej.
Podnieś swoje kwalifikacje oraz zarobki
Organizacja Pomocy Społecznej, to specjalizacja, która pozwoli Ci zarobić średnio o 30% więcej niż starszy specjalista z kilkunastoletnim stażem.
Porozmawiaj z naszym doradcą 🙂
Wieloletnie doświadczenie.
Podczas 28 letniej historii zaufało nam tysiące instytucji centralnych, regionalnych oraz prywatnych firm. Szkoliliśmy pracowników socjalnych w jednostkach pomocy społecznej w całym kraju.
Posiadamy niezbędne uprawnienia!
Grupa Olsztyńska Szkoła Biznesu (właściciel portalu emedu.pl) jest jednym z pierwszych podmiotów w Polsce, który uzyskał zgodę na prowadzenie specjalizacji z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej!
Czym jest Organizacja Pomocy Społecznej?
To specjalizacja, dzięki której możliwe jest nabycie uprawnień do kierowania Jednostkami Organizacyjnymi Pomocy Społecznej. Absolwent szkolenia zdobywa wszechstronne przygotowanie z zakresu wiedzy o pomocy społecznej, zarządzania, psychologii, prawa i marketingu. Jak pokazują losy naszych kursantów, specjalizacja jest kluczowa w każdym awansie.
Kwalifikacje wymagane ustawowo!
Zgodnie z art. 122 ustawy o pomocy społecznej, osoby kierujące jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej są zobowiązane posiadać specjalizację z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej.
Uprawnienia, których nie dadzą Ci studia podyplomowe!
Wraz z wejściem w życie przepisów zawartych w Rozporządzeniu MRiPS z dnia 26 września 2012, specjalizacja z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej jest jedyną forma kształcenia, dającą uprawnienia do obejmowania stanowisk kierowniczych w Jednostkach Pomocy Społecznej! Studia podyplomowe od 1 października 2012 roku nie dają uprawnień do obejmowania stanowisk kierowniczych w Jednostkach Pomocy Społecznej!
Dla kogo jest to szkolenie?
Dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę oraz zdobyć dyplom akredytowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej!
Dla osób, które otrzymały możliwość objęcia stanowiska kierowniczego i potrzebują zdobycia wymaganych prawnie kwalifikacji!
Dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i w przyszłości planują objąć stanowisko kierownicze w Jednostkach Pomocy Społecznej!
Co uzyskasz po tym szkoleniu?
Nauczysz się skutecznie planować i realizować zadania pomocy społecznej.
Nauczysz się organizować pomoc kierując zespołem.
Nauczysz się w pełni wykorzystywać swój i innych potencjał do pomagania.
Uzyskasz kwalifikacje akredytowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Uzyskaj nawet do 100% dofinansowania!
W ramach Krajowego Funduszu Szkoleń można uzyskać 80% lub w przypadku mikroprzedsiębiorstw nawet do 100% dofinansowania
Sprawdź jakich dokumentów wymaga twój Urząd Pracy, a my pomożemy Ci w kompletowaniu wniosku.
Najlepsi wykładowcy
Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie; wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat nr 47), przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Olsztynie. Certyfikowany specjalista w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych PARPA. Uzyskał dyplom MPA (Master of Public Affairs – magister problematyki społecznej) na University of Minnesota.
Wykładowca na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi w ramach specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej moduł Publiczne relacje, reklama społeczna i promocja działań w pomocy społecznej – public relations (PR).
Błażej Gawroński
Doktor nauk ekonomicznych, kierownik działu Organizacji i Funduszy Zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. Autorka licznych prac naukowych, publikowanych m.in. w Journal of Health Study and Medicine.
Wykładowczyni na specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia dotyczące zarządzania finansami, systemu zarządzania jakością oraz kontroli zarządczej w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej.
Dr n. ekon. Elżbieta Majchrzak – Kłokocka
Koordynator Centrum Rozwiązywania Problemów Dzieci i Młodzieży MZPiTU w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe: Akademia Coachingu, Ekonomia Społeczna, Profilaktyka i Terapia Uzależnień, Socjoterapia. Trenerka umiejętności społecznych, prowadząca liczne szkolenia m.in. z zakresu superwizji, radzenia sobie ze stresem oraz zarządzania.
Wykładowczyni na specjalizacji I I II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia na specjalizacji organizacja pomocy społecznej w ramach modułów: Mediacje i negocjacje oraz Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Anna Igielska
Założycielka Poradni Zaburzeń Pamięci „Neurony”, psycholożka ze specjalnością z zakresu neuropsychologii. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie (WSHiFM) w zakresie zarządzania potencjałem społecznym. Trenerka z wieloletnim doświadczeniem, prowadziła szkolenia, warsztaty, superwizje dla pracowników m.in. MOPS w Łodzi, OPS-ów w Warszawie, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i wielu innych.
Wykładowczyni na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej oraz Stres i wypalenie zawodowe, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Dagmara Gemechu
Dlaczego warto?
O szkoleniu
Liczba godzin
265 godzin dydaktycznych
Zjazdy
Sobota-niedziela, 2 razy w miesiącu
Koszt
3000 zł
To tylko 11 zł/h!
Rozbij płatność na raty 0%!
Sprawdź nasz system ratalny!
Poznaj opinie naszych kursantów
„Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Miałam wątpliwości co do szkolenia online, jednak wiedza i sposób przekazania tej wiedzy przez wykładowców był na naprawdę wysokim poziomie!”
Magdalena Król
MOPS Przasnysz, Kierownik działu
„Chciałem podwyższyć swoje kwalifikacje, dlatego wybrałem szkolenie specjalizacyjne. Forma super, bez zastrzeżeń. Tematy przekazane bardzo precyzyjnie, a kontakt z wykładowcami był bardzo dobry.”
Karol Głuchowski
PCPR Olecko, Kierownik działu
Program szkolenia
“Głównym powodem wzięcia udziału w szkoleniu był awans w pracy i oczywiście udało się!”