Specjalizacja I stopnia w zawodzie Pracownik Socjalny
dla 25 osób
Specjalizacja II stopnia w zawodzie Pracownik Socjalny:
- specjalność: praca socjalna z osobą i rodziną z problemem przemocy – dla 25 osób
- specjalność: praca socjalna z rodziną z problemami opiekuńczo-wychowawczymi dla 25 osób
O szkoleniu
Liczba godzin
Specjalizacja I stopnia:
2 semestry – 195 godzin
Specjalizacja II stopnia:
2 semestry – 300 godzin
Zjazdy
Sobota-niedziela, 2 razy w miesiącu
Miejsce
Olsztyn
Koszt
BEZPŁATNE
Akredytowani wykładowcy
Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie; wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat nr 47), przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Olsztynie. Certyfikowany specjalista w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych PARPA. Uzyskał dyplom MPA (Master of Public Affairs – magister problematyki społecznej) na University of Minnesota.
Wykładowca na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi w ramach specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej moduł Publiczne relacje, reklama społeczna i promocja działań w pomocy społecznej – public relations (PR).
Błażej Gawroński
Doktor nauk ekonomicznych, kierownik działu Organizacji i Funduszy Zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej. Autorka licznych prac naukowych, publikowanych m.in. w Journal of Health Study and Medicine.
Wykładowczyni na specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia dotyczące zarządzania finansami, systemu zarządzania jakością oraz kontroli zarządczej w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej.
Dr n. ekon. Elżbieta Majchrzak – Kłokocka
Koordynator Centrum Rozwiązywania Problemów Dzieci i Młodzieży MZPiTU w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe: Akademia Coachingu, Ekonomia Społeczna, Profilaktyka i Terapia Uzależnień, Socjoterapia. Trenerka umiejętności społecznych, prowadząca liczne szkolenia m.in. z zakresu superwizji, radzenia sobie ze stresem oraz zarządzania.
Wykładowczyni na specjalizacji I I II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia na specjalizacji organizacja pomocy społecznej w ramach modułów: Mediacje i negocjacje oraz Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Anna Igielska
Założycielka Poradni Zaburzeń Pamięci „Neurony”, psycholożka ze specjalnością z zakresu neuropsychologii. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe w Międzynarodowej Szkole Menedżerów w Warszawie (WSHiFM) w zakresie zarządzania potencjałem społecznym. Trenerka z wieloletnim doświadczeniem, prowadziła szkolenia, warsztaty, superwizje dla pracowników m.in. MOPS w Łodzi, OPS-ów w Warszawie, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i wielu innych.
Wykładowczyni na specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Od 2013 roku prowadzi zajęcia w ramach modułu Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej oraz Stres i wypalenie zawodowe, jest także konsultantem prac dyplomowych.
Dagmara Gemechu
Dla kogo?
Szkolenia są adresowane do pracownic/ków socjalnych zatrudnionych w instytucjach pomocy społecznej oraz podmiotach działających na rzecz włączenia społecznego, w tym zajmujących się organizacją usług społecznych oraz dla pracownic/ków socjalnych zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Szkolenia będą prowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia z dnia 17 kwietnia 2012 r. w sprawie specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (Dz.U. z 2024 r. poz. 21).
Uczestnikiem/czką specjalizacji może być osoba, która:
Specjalizacja I stopnia
- Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, uzyskanego na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej lub art. 5 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2007 r. poz. 320), lub posiadanie decyzji o uznaniu kwalifikacji w zawodzie regulowanym pracownika socjalnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334).
- Posiada co najmniej 2-letni staż pracy w zawodzie pracownika socjalnego.
Specjalizacja II stopnia
- Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, uzyskanego na podstawie przepisów ustawy lub art. 5 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej, lub posiadanie decyzji o uznaniu kwalifikacji w zawodzie regulowanym pracownika socjalnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej,
- Posiada I stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (Dz.U. z 2023 r. poz.334). Wymóg posiadania specjalizacji, o której mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy osób, które ukończyły: 1) studia, o których mowa w art. 116 ust. 1 pkt 2 ustawy, lub 2) studia wyższe na jednym z kierunków, o których mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 ustawy, o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego, o której mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 i ust. 1a ustawy.
- Posiada co najmniej 5-letni staż w zawodzie pracownika socjalnego.