Skip links

Ruszają specjalizacje I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny!

Zapisz się! Dowiedz się więcej

Z przyjemnością chcemy ogłosić, że Grupa OSB na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu ogłasza nabór na bezpłatne szkolenia w zakresie:

Specjalizacja I stopnia w zawodzie Pracownik Socjalny

dla 25 osób

Specjalizacja II stopnia w zawodzie Pracownik Socjalny:

  • specjalność: praca socjalna z osobą i rodziną z problemem przemocy – dla 25 osób
  • specjalność: praca socjalna z rodziną z problemami opiekuńczo-wychowawczymi dla 25 osób

O szkoleniu

Liczba godzin

Specjalizacja I stopnia:

2 semestry – 195 godzin

Specjalizacja II stopnia:

2 semestry – 300 godzin

Zjazdy

Sobota-niedziela, 2 razy w miesiącu

Miejsce

Olsztyn

Koszt

BEZPŁATNE

Akredytowani wykładowcy

Dla kogo?

Szkolenia są adresowane do pracownic/ków socjalnych zatrudnionych w instytucjach pomocy społecznej oraz podmiotach działających na rzecz włączenia społecznego, w tym zajmujących się organizacją usług społecznych oraz dla pracownic/ków socjalnych zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Szkolenia będą prowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia z dnia 17 kwietnia 2012 r. w sprawie specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (Dz.U. z 2024 r. poz. 21).

Uczestnikiem/czką specjalizacji może być osoba, która:

Specjalizacja I stopnia

  • Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, uzyskanego na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej lub art. 5 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2007 r. poz. 320), lub posiadanie decyzji o uznaniu kwalifikacji w zawodzie regulowanym pracownika socjalnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334).
  • Posiada co najmniej 2-letni staż pracy w zawodzie pracownika socjalnego.

Specjalizacja II stopnia

  • Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, uzyskanego na podstawie przepisów ustawy lub art. 5 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej, lub posiadanie decyzji o uznaniu kwalifikacji w zawodzie regulowanym pracownika socjalnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej,
  • Posiada I stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (Dz.U. z 2023 r. poz.334). Wymóg posiadania specjalizacji, o której mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy osób, które ukończyły: 1) studia, o których mowa w art. 116 ust. 1 pkt 2 ustawy, lub 2) studia wyższe na jednym z kierunków, o których mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 ustawy, o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego, o której mowa w art. 116 ust. 1 pkt 3 i ust. 1a ustawy.
  • Posiada co najmniej 5-letni staż w zawodzie pracownika socjalnego.
Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz.
Chętnie się z Tobą skontaktujemy 🙂